Notes160x600
Rollup
U REVIJI PROMAŠAJA U LENSU ŠVICARSKA POBJEDILA ALBANIJU 1:0

Drugi dan Evropskog nogometnog prvenstva u Francuskoj obilježio je susret na stadionu Felix Bollaert u Lensu između Albanije i Švicarske a slavili su Švicarci sa 1-0 u reviji promasaja.

Sastavi:

Švicarska: Sommer; Lichsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez; Behrami, Dzemaili, G Xhaka, Shaqiri, Seferovic, Mehmedi.

Albanija: Berisha; Hysaj, Mavraj, Cana, Agolli; Xhaka, Kukeli, Abrashi; Roshi, Lenjani; Sadiku.

Reprezentacije Švicarske povela je sa 1:0 već u 5. minuti golom Schara, što će se kasnije ispostaviti da će to biti konačni rezultat utakmice.

Lorik Cana je dobio drugi žuti karton u 36. minuti utakmice, te je tako odmogao svojim igračima da dođu do izjednačenja protiv Švicaraca.

Tokom utakmice redale su se prilike na obje strane, ali golmani Sommer i Berisha odlično su branili.

Sudbina htjela da jednu od najvažnijih utakmica svojih karijera igraju jedan protiv drugog braća Xhaka – Taulant ( Albanija ) i Granit ( Švicarska).