Notes160x600
Rollup
EURO2016 / PORTUGAL PRVI FINALIST: Večeras igraju Njemačka i Francuska

Portugal je napokon pobijedio svog protivnika u regolarnim minutama meča.

Sinoć je odigrana prva polufinalna utakmica Evropskog prvenstva u Francuskoj. Portugal je u regularnih 90 minuta susreta pobijedio selekciju Velsa, te je tako postao prvi finalist ovog prvenstva.

Do prvog gola na utakmici sve je izgledalo kao neka uspavanka. Prvo poluvrijeme je proteklo u odmjeravanju protivnika, a već početak drugog dijela susreta je donio zanimljiviju igru.

Ronaldo je u 50. minuti nevjerovatnim skokom i udarcem glavom pogodio za vodstvo Portugala. Samo tri minute kasnije, u 53. minuti, Nani je postiogao drugi pogodak u ovom susretu. Prvo je Ronaldo šutirao, a zatim je Nani promijenio smijer lopte, što je zbunilo golmana Velsa, i pogodio za konačan rezultat 2:0.

Tako je reprezentacija portugala postala prvi finalista Evropskog prvenstva.

Večeras se sastaju Njemačka i Francuska, te će večeras biti poznat i drugi finalista prvenstva.

Susret počinje u 21:00 sati.